Co je to?
Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Co je to Heliograf? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Heliograf?

Heliograf je pojmenování nekomplikovaného přístroje, sloužícího ke změření délky denního svitu. Skládá se ze skleněné koule, která působí jako čočka. Ta pak slučuje paprsky stejným směrem a na měrnou pásku se vypaluje stopa.
V heliografu nemusí být umístěn žádný strojek, čas je určován pohybem Země. Heliograf má tři možná měření, daná zářezy na misce. Bývá umístěn na zděném podstavci o výšce 1 metr.

Význam slova, termín, co je to Heliograf? Definice výrazu, termínu Heliograf. Co znamená odborný pojem Heliograf z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Heliograf sdílet s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Heliograf patří do sekce Věda

Klíčová slova: co to je, pojem, wiki, přesný výraz, Věda, Heliograf, význam slova, synonymum, termín, informace, Věda, definice, význam, slovo, popis, heslo

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Heliograf? resp. co označuje slovo Heliograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Heliograf, odpověď na dotaz co je to Heliograf?. Víte např. kdo to je Marek Vašut? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.