Co je to?
Definice odborného termínu, slova Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Co je to Genofond? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Genofond

Genofond je pojem z oblasti genetiky. Jedná se o komplexní soubor variant různých zvláštních dědičných vlastností, uchovaných v genech celé populace nebo druhu. Využívá se například pro další šlechtění, kdy se s jeho pomocí zachovává variabilita genů. Geny se uschovávají v genové bance, čímž je zajištěna možnost případné nové náhrady vyhynulého nebo vymírajícího druhu. Díky genofondu se jednotlivé druhy zachovávají pro budoucnost.

Význam slova, termín, co je to Genofond? Definice odborného termínu, slova Genofond. Co znamená pojem Genofond z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Genofond můžete sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Genofond je v sekci Věda

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, vysvětlení, popis, slovo, přesný význam, definice, co to je, wiki, termín, synonymum, Genofond, slovník, význam slova, formulace

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Genofond? resp. jaká je definice termínu Genofond? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genofond, odpověď na dotaz co je to Genofond?. Víte např. kdo to je Vladimír Menšík? Znáte a víte kdo je Jidáš? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Genofond hledat i v jiných kategoriích (než Věda) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.