Co je to?
Odborný výraz, definice slova Genetika. Co znamená pojem Genetika z kategorie Věda?

Co je to Genetika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Genetika

Genetika je věda, zkoumající dědičnost a její důsledky pro vývoj organizmů. Název genetika pochází z řečtiny, lze ho překládat jako plodit, rodit. Gen je jednotkou pro dědičné informace. Zakladatelem genetiky byl Gregor Johann Mendel, který experimentoval s křížením hrachu.
Genetika se využívala především při šlechtění užitkových rostlin a hospodářských zvířat. V současnosti genetika vyhodnocuje jednotlivé geny, pracuje s dědičností a všech poznatky pak využívá genetické inženýrství.


Co je to Genetika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Genetika. Co znamená pojem Genetika z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Genetika se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: co to je, informace, přesný výraz, definice pojmu, slovník, odborné názvosloví, popis, definice, terminus technicus, co je to Genetika?, formulace, Věda, Genetika, význam, přesný význam, pojem, Věda, synonymum


Pojem Genetika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Genetika zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Genetika ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genetika ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Genetika ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Genetika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Genetika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Genetika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Genetika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Genetika? resp. jaká je definice termínu Genetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genetika, odpověď na dotaz co je to Genetika?. Víte např. kdo to je Miroslav Žbirka? Znáte a víte kdo je Charlie Chaplin? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.