Co je to?
Definice odborného termínu, slova Filologie. Co znamená pojem Filologie z kategorie Věda?

Co je to Filologie? Význam slova

Co znamená termín Filologie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Filologie je řecké pojmenování pro vědní disciplínu, která se zabývá konkrétním jazykem i literaturou, která je v něm psána, a zkoumá také historické a kulturní souvislosti.
Kromě jazyka a písemných literárních děl se filologie zaměřuje i na ústní lidovou slovesnost národů a další kulturně historická díla a památky. Provádí podrobný rozbor jazykového materiálu, který je zachycen v nejrůznějších literárních textech, edicích textů a výkladech jednotlivých děl.

Význam slova, termín, co je to Filologie? Definice odborného termínu, slova Filologie. Co znamená pojem Filologie z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Filologie) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Filologie patří do kategorie Věda

Klíčová slova: wiki, Filologie, popis, pojem, termín, formulace, co to je, slovník, vysvětlení, Věda, přesný význam, přesný výraz, význam, význam pojmu, definice, co znamená

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Filologie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Filologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filologie, odpověď na dotaz co je to Filologie?. Víte např. kdo to je Pluto? Znáte a víte kdo je Iveta Bartošová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?