Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Evoluce. Co znamená pojem Evoluce z kategorie Věda?

Co to je Evoluce? Význam slova

Co znamená termín Evoluce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dlouhodobý proces vývoje probíhající úplně samovolně bez vnějšího zásahu. V biologii jde o vývoj, během něhož postupně z neživé hmoty vznikl na Zeměkouli rozmanitý život. Kulturní evoluce je vývoj dosažený pomocí sociálního učení a předávání vzorců chování a schopnost adaptovat. Pro kulturní evoluci je nezbytná existence živočichů vybavených rozvinutou nervovou soustavou a sociálním chováním.

Význam slova, termín, co je to Evoluce? Odborný termín, výraz, slovo Evoluce. Co znamená pojem Evoluce z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Evoluce doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Evoluce se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: význam slova, informace, wiki, Evoluce, definice, co znamená, slovník, popis, synonymum, Věda, význam pojmu, Evoluce, vysvětlení, heslo, přesný výraz, Věda

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Evoluce můžete dozvědět následující

Biologická evoluce je dlouhodobý a samovolný proces, v jehož průběhu se rozvíjí a diverzifikuje pozemský život. Podstatu těchto změn zkoumá vědní obor evoluční biologie. První ucelenou evoluční teorii vytvořil Jean Baptiste Lamarck (viz lamarckismus), ale dnešní vědci vycházejí z teorie, kterou později předložil Charles Darwin (viz darwinismus, neodarwinismus), který spojil myšlenku postupné evoluce druhu s přirozeným výběrem, jakožto příčinou a hybnou silou evoluce. Kromě evoluce biologické se uplatňuje i evoluce kulturní.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Evoluce? resp. co to je Evoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evoluce, odpověď na dotaz co je to Evoluce?. Víte např. kdo to je Ponocný? Znáte a víte kdo je Prelát? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.