Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Evoluce. Co znamená pojem Evoluce z kategorie Věda?

Co to je Evoluce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Evoluce

Dlouhodobý proces vývoje probíhající úplně samovolně bez vnějšího zásahu. V biologii jde o vývoj, během něhož postupně z neživé hmoty vznikl na Zeměkouli rozmanitý život. Kulturní evoluce je vývoj dosažený pomocí sociálního učení a předávání vzorců chování a schopnost adaptovat. Pro kulturní evoluci je nezbytná existence živočichů vybavených rozvinutou nervovou soustavou a sociálním chováním.

Význam slova, termín, co je to Evoluce? Odborný termín, výraz, slovo Evoluce. Co znamená pojem Evoluce z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Evoluce s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Evoluce je v kategorii Věda

Co znamená pojem Evoluce? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Biologická evoluce je dlouhodobý a samovolný proces, v jehož průběhu se rozvíjí a diverzifikuje pozemský život. Podstatu těchto změn zkoumá vědní obor evoluční biologie. První ucelenou evoluční teorii vytvořil Jean Baptiste Lamarck (viz lamarckismus), ale dnešní vědci vycházejí z teorie, kterou později předložil Charles Darwin (viz darwinismus, neodarwinismus), který spojil myšlenku postupné evoluce druhu s přirozeným výběrem, jakožto příčinou a hybnou silou evoluce. Kromě evoluce biologické se uplatňuje i evoluce kulturní.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: informace, termín, slovník, popis, Věda, slovo, definice, význam, pojem, heslo, co to je, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, wiki

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Evoluce? resp. co znamená slovo Evoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evoluce, odpověď na dotaz co je to Evoluce?. Víte např. kdo to je Jeptiška? Znáte a víte kdo je Vezír? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.