Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Evoluce. Co znamená pojem Evoluce z kategorie Věda?

Co to je Evoluce? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Evoluce?

Dlouhodobý proces vývoje probíhající úplně samovolně bez vnějšího zásahu. V biologii jde o vývoj, během něhož postupně z neživé hmoty vznikl na Zeměkouli rozmanitý život. Kulturní evoluce je vývoj dosažený pomocí sociálního učení a předávání vzorců chování a schopnost adaptovat. Pro kulturní evoluci je nezbytná existence živočichů vybavených rozvinutou nervovou soustavou a sociálním chováním.

Význam slova, termín, co je to Evoluce? Odborný termín, výraz, slovo Evoluce. Co znamená pojem Evoluce z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Evoluce patří do kategorie Věda

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, vysvětlení, Věda, Evoluce, informace, popis, synonymum, formulace, slovník, přesný výraz, Věda, význam slova, co to je, definice, wiki

Co označuje termín Evoluce? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Biologická evoluce je dlouhodobý a samovolný proces, v jehož průběhu se rozvíjí a diverzifikuje pozemský život. Podstatu těchto změn zkoumá vědní obor evoluční biologie. První ucelenou evoluční teorii vytvořil Jean Baptiste Lamarck (viz lamarckismus), ale dnešní vědci vycházejí z teorie, kterou později předložil Charles Darwin (viz darwinismus, neodarwinismus), který spojil myšlenku postupné evoluce druhu s přirozeným výběrem, jakožto příčinou a hybnou silou evoluce. Kromě evoluce biologické se uplatňuje i evoluce kulturní.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Evoluce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Evoluce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evoluce, odpověď na dotaz co je to Evoluce?. Víte např. kdo to je Mick Jagger? Znáte a víte kdo je Prelát? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.