Co je to?
Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Co je to Eugenika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Eugenika?

Eugenika je název směru z oblasti filozofie a sociologie. Jeho cílem je studovat postupy, které co nejvíce vylepší genetický fond člověka. Samotný pojem se používá až od 19. století. Jde o to, aby se v populaci vymýtily nežádoucí prvky a co nejvíce se rozšířily ty pozitivní.
Eugenika je často kritizována z etického hlediska a panují obavy z jejího zneužití. Navíc existují spory o to, co jsou vlastně žádoucí lidské vlastnosti.

Význam slova, termín, co je to Eugenika? Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Eugenika je v kategorii Věda

Klíčová slova: přesný výraz, Eugenika, termín, definice, co to je, Věda, informace, Eugenika, význam slova, význam pojmu, synonymum, popis, formulace, heslo, slovo, Věda

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Eugenika? resp. co přesně označuje termín Eugenika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eugenika, odpověď na dotaz co je to Eugenika?. Víte např. kdo to je Optimista? Znáte a víte kdo je Socka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.