Co je to?
Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Co je to Eugenika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Eugenika?

Eugenika je název směru z oblasti filozofie a sociologie. Jeho cílem je studovat postupy, které co nejvíce vylepší genetický fond člověka. Samotný pojem se používá až od 19. století. Jde o to, aby se v populaci vymýtily nežádoucí prvky a co nejvíce se rozšířily ty pozitivní.
Eugenika je často kritizována z etického hlediska a panují obavy z jejího zneužití. Navíc existují spory o to, co jsou vlastně žádoucí lidské vlastnosti.

Význam slova, termín, co je to Eugenika? Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Eugenika sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Eugenika patří do sekce Věda

Klíčová slova: Eugenika, co znamená, Věda, význam slova, co to je, přesný význam, slovník, informace, vysvětlení, pojem, Věda, slovo, wiki, Eugenika, formulace, definice

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Eugenika? resp. co znamená Eugenika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eugenika, odpověď na dotaz co je to Eugenika?. Víte např. kdo to je Džihádista? Znáte a víte kdo je Socka? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Eugenika v jiné sekci než Věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.