Co je to?
Odborný výraz, definice slova Estetika. Co znamená pojem Estetika z kategorie Věda?

Co je to Estetika? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Estetika?

Estetika je pojem pocházející z řečtiny, kde označuje cit pro krásu a její vnímání. Jde o jednu z filozofických disciplín, která se zaměřuje na zkoumání krásna, na to, jak působí na lidi.
Jde také o způsob lidského vnímání podnětů vycházejících z umění a přírodních výtvorů. Estetika je součástí filozofie již od prvopočátků, samostatnou vědní disciplínou se však stala až v 18. století.

Význam slova, termín, co je to Estetika? Odborný výraz, definice slova Estetika. Co znamená pojem Estetika z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Estetika patří do sekce Věda

Klíčová slova: Estetika, co znamená, vysvětlení, synonymum, informace, wiki, co to je, slovník, termín, význam slova, popis, definice, význam pojmu, Věda, Estetika, význam

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Estetika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Estetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Estetika, odpověď na dotaz co je to Estetika?. Víte např. kdo to je Jaroslav Kubera? Znáte a víte kdo je Adónis? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Estetika i v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?