Co je to?
Definice výrazu Ekologie. Co znamená odborný pojem Ekologie z kategorie Věda?

Co to je Ekologie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ekologie?

Pojem ekologie můžeme vykládat hned několika způsoby. V původním významu se jedná o biologickou vědu, jež se věnuje vztahu organismů a jejich prostředí, a vztahu mezi organismy. Poprvé byla takto ekologie definována ve druhé polovině devatenáctého století.
Ekologie souvisí s dalšími obory - např. biologie, meteorologie, geologie, geografie. V posledních letech též vznikají v souvislosti s ekologií nové hraniční obory.
Význam ekologie je v dnešní době brán hlavně jako ochrana životního prostředí. Dále lze ekologii vykládat jako samostatnou ideologii.

Význam slova, termín, co je to Ekologie? Definice výrazu Ekologie. Co znamená odborný pojem Ekologie z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Ekologie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Ekologie patří do sekce Věda

Klíčová slova: formulace, co znamená, vysvětlení, co to je, popis, synonymum, informace, definice, význam slova, heslo, slovo, slovník, wiki, přesný význam, pojem

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Ekologie? resp. jaký je přesný význam slova Ekologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekologie, odpověď na dotaz co je to Ekologie?. Víte např. kdo to je Sopranistka? Znáte a víte kdo je Basista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ekologie v jiné sekci než Věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem