Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Co to je Didaktika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Didaktika

Didaktika je jednou ze součástí pedagogiky. Tato vědní disciplína studuje především metody a formy výuky ve škole a různé postupy a cíle výuky. Nazývá se také teorie vzdělávání. V řečtině znamená toto slovo vyučovat, učit.
Didaktika zahrnuje širokou oblast se vzděláváním související – obsah, rozsah a výsledek výuky, použité metody a formy, zásady a organizaci vyučování, vztahy mezi učiteli a žáky. Didaktika se dále může specifikovat podle jednotlivých předmětů a typů škol.

Význam slova, termín, co je to Didaktika? Odborný termín, výraz, slovo Didaktika. Co znamená pojem Didaktika z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Didaktika? Pak se o ní podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Didaktika je v kategorii Věda

Klíčová slova: Věda, co to je, slovo, Didaktika, vysvětlení, pojem, formulace, popis, popis, přesný výraz, přesný význam, význam slova, heslo, Věda, význam pojmu

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Didaktika? resp. co je to Didaktika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Didaktika, odpověď na dotaz co je to Didaktika?. Víte např. kdo to je Josef Mašín? Znáte a víte kdo je Šimon Pánek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Didaktika hledat i v jiných kategoriích (než Věda) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.