Co je to?
Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Co je to Byreta? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Byreta?

Byreta je skleněná trubice, která se využívá v laboratoři k přesnému odměření kapalin. Byreta je upevněná ve stojanu, tekutina se ní nalévá vrchem a dole je regulační kohout k vypouštění tekutiny. Na stěně trubice je stupnice v mililitrech. Existují i automatické a digitální byrety, ty usnadní práci s dávkováním, avšak na rozdíl od klasických byret je jejich pořizovací cena vyšší.

Význam slova, termín, co je to Byreta? Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Byreta? Pak se o ní podělte s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Byreta patří do sekce Věda

Co znamená pojem Byreta? Definice slova, termínu z Wikipedie

Byreta je skleněná trubice využívaná zejména v laboratorní praxi k přesnému odměřování kapalin, např. titračních činidel při titraci. Na první pohled lehce připomíná pipetu, od které se liší zejména přítomností regulačního kohoutu, nutností upevnění a odlišným využitím.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, popis, definice, co znamená, Byreta, termín, přesný význam, pojem, význam, Věda, informace, wiki, slovník, vysvětlení

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Byreta? resp. jaká je definice slova Byreta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byreta, odpověď na dotaz co je to Byreta?. Víte např. kdo to je Neurotik? Znáte a víte kdo je Rentiér? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Byreta v jiné sekci než Věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.