Co je to?
Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Co je to Byreta? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Byreta

Byreta je skleněná trubice, která se využívá v laboratoři k přesnému odměření kapalin. Byreta je upevněná ve stojanu, tekutina se ní nalévá vrchem a dole je regulační kohout k vypouštění tekutiny. Na stěně trubice je stupnice v mililitrech. Existují i automatické a digitální byrety, ty usnadní práci s dávkováním, avšak na rozdíl od klasických byret je jejich pořizovací cena vyšší.

Význam slova, termín, co je to Byreta? Definice výrazu, termínu Byreta. Co znamená odborný pojem Byreta z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Byreta) můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Byreta patří do kategorie Věda

Klíčová slova: wiki, formulace, vysvětlení, co znamená, pojem, Věda, význam pojmu, přesný výraz, význam slova, význam, slovník, informace, Věda, Byreta, co to je, slovo

Co znamená pojem Byreta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Byreta je skleněná trubice využívaná zejména v laboratorní praxi k přesnému odměřování kapalin, např. titračních činidel při titraci. Na první pohled lehce připomíná pipetu, od které se liší zejména přítomností regulačního kohoutu, nutností upevnění a odlišným využitím.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Byreta? resp. co se přesně ukrývá za slovem Byreta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Byreta, odpověď na dotaz co je to Byreta?. Víte např. kdo to je Erik Tabery? Znáte a víte kdo je Kat? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Byreta v jiné sekci než Věda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.