Co je to?
Výraz, termín, definice slova Buňka. Co znamená odborný pojem Buňka z kategorie Věda?

Co je to Buňka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Buňka

Buňka je základní stavební jednotka těl živých organismů, rostlin a živočichů. V případě jednobuněčných organismů je jedna buňka samostatným organismem a zajišťuje všechny potřebné funkce. V případě mnohobuněčných organismů jsou buňky diferencované podle svého účelu. Základní části jsou u všech buněk stejné - jádro, mitochondrie atd.

Význam slova, termín, co je to Buňka? Výraz, termín, definice slova Buňka. Co znamená odborný pojem Buňka z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Buňka s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Buňka se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: synonymum, co znamená, formulace, přesný výraz, slovo, přesný význam, význam, vysvětlení, popis, význam pojmu, informace, slovník, heslo, co to je, termín, význam slova

Co označuje termín Buňka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Buňka (lat. cellula) je základní stavební a funkční jednotka těl živých organismů, nikoliv však těch nebuněčných, jako jsou viry, viroidy a virusoidy. Jsou obklopené membránou a uvnitř obsahují koncentrovaný vodný roztok různých látek (cytoplazmu). Obvykle obsahují genetický materiál a jsou schopné se dělit.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Buňka? resp. co přesně znamená slovo Buňka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buňka, odpověď na dotaz co je to Buňka?. Víte např. kdo to je Abbé? Znáte a víte kdo je Skvoter? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Buňka i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.