Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bolid. Co znamená pojem Bolid z kategorie Věda?

Co je to Bolid? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bolid?

Bolid je pojmenování světelného jevu. Není sice přesně definován, ale jedná se o velmi jasný meteor. Jas meteoru se měří v magnitudách, bolid bývá jasnější než - 3 magnitudy.
Velmi jasné bolidy osvěcují i zemský povrch. To je způsobeno tím, že v atmosféře dochází k velkému zahřátí masy bolidu, odpařování a popřípadě i k výbuchům, při kterých se meteor rozdělí na více částí. Rozdělení provází třesk a tlaková vlna.

Význam slova, termín, co je to Bolid? Odborný výraz, definice slova Bolid. Co znamená pojem Bolid z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bolid? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Bolid se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: co to je, informace, vysvětlení, přesný význam, synonymum, význam slova, heslo, Věda, přesný výraz, slovo, význam, pojem, Bolid, termín, Bolid, definice

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Bolid? resp. co je to Bolid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bolid, odpověď na dotaz co je to Bolid?. Víte např. kdo to je Anarchista? Znáte a víte kdo je Pábitel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!