Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bolid. Co znamená pojem Bolid z kategorie Věda?

Co je to Bolid? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bolid?

Bolid je pojmenování světelného jevu. Není sice přesně definován, ale jedná se o velmi jasný meteor. Jas meteoru se měří v magnitudách, bolid bývá jasnější než - 3 magnitudy.
Velmi jasné bolidy osvěcují i zemský povrch. To je způsobeno tím, že v atmosféře dochází k velkému zahřátí masy bolidu, odpařování a popřípadě i k výbuchům, při kterých se meteor rozdělí na více částí. Rozdělení provází třesk a tlaková vlna.

Význam slova, termín, co je to Bolid? Odborný výraz, definice slova Bolid. Co znamená pojem Bolid z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Bolid sdílejte s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Bolid je v kategorii Věda

Klíčová slova: termín, Věda, formulace, Věda, popis, wiki, Bolid, synonymum, heslo, význam pojmu, význam, slovník, co to je, význam slova, vysvětlení, informace

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bolid? resp. co přesně znamená slovo Bolid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bolid, odpověď na dotaz co je to Bolid?. Víte např. kdo to je Lumen? Znáte a víte kdo je Pábitel? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Bolid i v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!