Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bolid. Co znamená pojem Bolid z kategorie Věda?

Co je to Bolid? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bolid?

Bolid je pojmenování světelného jevu. Není sice přesně definován, ale jedná se o velmi jasný meteor. Jas meteoru se měří v magnitudách, bolid bývá jasnější než - 3 magnitudy.
Velmi jasné bolidy osvěcují i zemský povrch. To je způsobeno tím, že v atmosféře dochází k velkému zahřátí masy bolidu, odpařování a popřípadě i k výbuchům, při kterých se meteor rozdělí na více částí. Rozdělení provází třesk a tlaková vlna.

Význam slova, termín, co je to Bolid? Odborný výraz, definice slova Bolid. Co znamená pojem Bolid z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Bolid můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Bolid je v sekci Věda

Klíčová slova: přesný význam, význam, vysvětlení, popis, synonymum, Věda, slovo, definice, popis, termín, co to je, význam pojmu, Věda, slovník, heslo

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Bolid? resp. co je to Bolid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bolid, odpověď na dotaz co je to Bolid?. Víte např. kdo to je Leviatan? Znáte a víte kdo je Melancholik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bolid hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!