Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bolid. Co znamená pojem Bolid z kategorie Věda?

Co je to Bolid? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bolid?

Bolid je pojmenování světelného jevu. Není sice přesně definován, ale jedná se o velmi jasný meteor. Jas meteoru se měří v magnitudách, bolid bývá jasnější než - 3 magnitudy.
Velmi jasné bolidy osvěcují i zemský povrch. To je způsobeno tím, že v atmosféře dochází k velkému zahřátí masy bolidu, odpařování a popřípadě i k výbuchům, při kterých se meteor rozdělí na více částí. Rozdělení provází třesk a tlaková vlna.

Význam slova, termín, co je to Bolid? Odborný výraz, definice slova Bolid. Co znamená pojem Bolid z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Bolid) můžete sdílet s kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Bolid patří do kategorie Věda

Klíčová slova: Věda, informace, Bolid, Bolid, formulace, vysvětlení, co znamená, význam slova, slovo, heslo, termín, co to je, definice, přesný výraz, slovník, význam

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bolid? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bolid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bolid, odpověď na dotaz co je to Bolid?. Víte např. kdo to je Alois Hadamczik? Znáte a víte kdo je Pábitel? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bolid hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!