Co je to?
Definice výrazu Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Co to je Blýskavice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Blýskavice?

Blýskavice je označení pro troposférický výboj elektrického původu, který je dobře viditelný a není při něm slyšet hřmění. Dá se pozorovat především v noci. Vysvětluje se jako záblesk vzdálené bouřky, který již není slyšitelný, ale při jasném počasí je vidět.
Bouřka může být vzdálena až 150 km. Jako blýskavice se označují také nehlučné atmosférické výboje. Ty lze pozorovat i v zimě.

Význam slova, termín, co je to Blýskavice? Definice výrazu Blýskavice. Co znamená odborný pojem Blýskavice z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Blýskavice můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Blýskavice je v sekci Věda

Klíčová slova: slovník, Věda, význam, formulace, význam slova, termín, co to je, pojem, popis, co znamená, heslo, Věda, synonymum, definice, přesný význam, přesný výraz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Blýskavice? resp. co přesně označuje termín Blýskavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blýskavice, odpověď na dotaz co je to Blýskavice?. Víte např. kdo to je Zbojník? Znáte a víte kdo je Adriana Krnáčová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.