Co je to?
Definice výrazu, termínu Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Co je to Blesk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Blesk?

Během bouřky dochází k silným elektrostatickým výbojům, které jsou viditelné a nazývají se blesky. Bleskový výboj je tedy doprovázen emisí světla. Elektřina prochází kanály výboje a rychle se zahřívá okolní vzduch, který díky expanzi produkuje charakteristický zvuk - hrom.
Vzduch se při výboji ohřeje až na hodnotu 30 tisíc stupňů Celsia. Blesky jsou lidskému životu nebezpečné a ročně zabijí mnoho neopatrných lidí. K zabezpečení lidských sídel před blesky byl vynalezen bleskosvod, jenž byl vynalezen na dvou místech nezávisle na sobě. Postarali se o něj Prokop Diviš a Benjamin Franklin.

Význam slova, termín, co je to Blesk? Definice výrazu, termínu Blesk. Co znamená odborný pojem Blesk z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Blesk) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Blesk patří do kategorie Věda

Klíčová slova: slovo, pojem, popis, informace, co to je, vysvětlení, Věda, synonymum, přesný význam, přesný výraz, co znamená, termín, heslo, význam pojmu, definice, Věda

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Blesk? resp. co se skrývá pod slovem Blesk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blesk, odpověď na dotaz co je to Blesk?. Víte např. kdo to je Angiolog? Znáte a víte kdo je Ambasador? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Blesk hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.