Co je to?
Definice odborného termínu, slova Atmosféra. Co znamená pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Co je to Atmosféra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Atmosféra?

Atmosféra je slovo pocházející z řečtiny, ze slov pára a koule. Jedná se o plynný obal tělesa v kosmickém prostoru. Těleso musí mít dostatečnou váhu, aby plyn mohlo vázat gravitací. Někdy musí být i dostatečně nízká teplota. Atmosféru Země tvoří 78% dusíku, 21% kyslíku a 1% je tvořeno vzácnými a ostatními plyny.
Slovo atmosféra se také používalo pro dnes již zastaralou jednotku tlaku. Podle norem již není možno tuto jednotku používat a nepatří ani do soustavy jednotek SI.

Význam slova, termín, co je to Atmosféra? Definice odborného termínu, slova Atmosféra. Co znamená pojem Atmosféra z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Atmosféra je v kategorii Věda

Klíčová slova: informace, co to je, pojem, význam pojmu, Atmosféra, význam slova, definice, Věda, heslo, přesný výraz, wiki, co znamená, synonymum, slovo, Věda, význam

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Atmosféra? resp. jaký je význam pojmu Atmosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atmosféra, odpověď na dotaz co je to Atmosféra?. Víte např. kdo to je Správce daně? Znáte a víte kdo je Broker? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.