Co je to?
Definice výrazu Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Co to je Archeologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Archeologie?

Archeologie je slovo složené z dvou slov řeckých, archaios a logos, starý a slovo či řeč. Archeologie je disciplína, která zkoumá dávná lidská společenství prostřednictvím původních zachovaných hmotných dokladů. K nim se mohou řadit výtvory člověka, nebi přírodní výtvory, jejichž vznik člověk ovlivnil.
Archeologie studuje minulost člověka i z doby, o které nejsou písemné záznamy. Spolupracuje i s některými dalšími disciplínami, například s antropologií, geologií a podobně.

Význam slova, termín, co je to Archeologie? Definice výrazu Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Archeologie? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Archeologie je v sekci Věda

Klíčová slova: termín, Archeologie, co znamená, význam pojmu, přesný význam, slovo, informace, popis, definice, wiki, synonymum, vysvětlení, formulace

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Archeologie? resp. co je to Archeologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archeologie, odpověď na dotaz co je to Archeologie?. Víte např. kdo to je Ras? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.