Co je to?
Definice výrazu Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Co to je Archeologie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Archeologie

Archeologie je slovo složené z dvou slov řeckých, archaios a logos, starý a slovo či řeč. Archeologie je disciplína, která zkoumá dávná lidská společenství prostřednictvím původních zachovaných hmotných dokladů. K nim se mohou řadit výtvory člověka, nebi přírodní výtvory, jejichž vznik člověk ovlivnil.
Archeologie studuje minulost člověka i z doby, o které nejsou písemné záznamy. Spolupracuje i s některými dalšími disciplínami, například s antropologií, geologií a podobně.

Význam slova, termín, co je to Archeologie? Definice výrazu Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Archeologie) můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Archeologie patří do sekce Věda

Klíčová slova: slovník, termín, význam slova, význam, popis, co znamená, přesný výraz, informace, přesný význam, formulace, synonymum, popis, význam pojmu, co to je, Archeologie

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Archeologie? resp. jaký je přesný význam slova Archeologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archeologie, odpověď na dotaz co je to Archeologie?. Víte např. kdo to je Ras? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Archeologie v jiné sekci než Věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.