Co je to?
Definice výrazu Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Co to je Archeologie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Archeologie

Archeologie je slovo složené z dvou slov řeckých, archaios a logos, starý a slovo či řeč. Archeologie je disciplína, která zkoumá dávná lidská společenství prostřednictvím původních zachovaných hmotných dokladů. K nim se mohou řadit výtvory člověka, nebi přírodní výtvory, jejichž vznik člověk ovlivnil.
Archeologie studuje minulost člověka i z doby, o které nejsou písemné záznamy. Spolupracuje i s některými dalšími disciplínami, například s antropologií, geologií a podobně.

Význam slova, termín, co je to Archeologie? Definice výrazu Archeologie. Co znamená odborný pojem Archeologie z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Archeologie s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Archeologie se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: co znamená, synonymum, význam slova, pojem, definice, termín, formulace, význam, co to je, wiki, popis, slovo, slovník, význam pojmu, Věda

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Archeologie? resp. co znamená Archeologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archeologie, odpověď na dotaz co je to Archeologie?. Víte např. kdo to je Ras? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.