Co je to?
Definice odborného termínu, slova Účetní závěrka. Co znamená pojem Účetní závěrka z kategorie Účetnictví?

Co je to Účetní závěrka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Účetní závěrka?

Účetní závěrka je poslední krok účetní uzávěrky. Povinnost sestavit účetní závěrku vyplývá ze zákona o účetnictví a týká se účetních jednotek. K poslednímu dni účetního období musejí být doúčtovány účetní případy, vypočten a zaúčtován zisk a daň z příjmu a také uzavřeny účetní knihy.
Účetní závěrka obsahuje rozvahu, výkaz zisků a ztrát a přílohu, ve které jsou doplňující informace a vysvětlivky.

Význam slova, termín, co je to Účetní závěrka? Definice odborného termínu, slova Účetní závěrka. Co znamená pojem Účetní závěrka z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Účetní závěrka) můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Účetní závěrka patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: význam slova, synonymum, informace, význam pojmu, heslo, přesný význam, popis, Účetní závěrka, definice, vysvětlení, Účetnictví, popis, přesný výraz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Účetní závěrka? resp. jaký je přesný význam slova Účetní závěrka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Účetní závěrka, odpověď na dotaz co je to Účetní závěrka?. Víte např. kdo to je Jáhen? Znáte a víte kdo je Nezaopatřené dítě? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Účetní závěrka i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?