Co je to?
Definice odborného termínu, slova Účetní závěrka. Co znamená pojem Účetní závěrka z kategorie Účetnictví?

Co je to Účetní závěrka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Účetní závěrka

Účetní závěrka je poslední krok účetní uzávěrky. Povinnost sestavit účetní závěrku vyplývá ze zákona o účetnictví a týká se účetních jednotek. K poslednímu dni účetního období musejí být doúčtovány účetní případy, vypočten a zaúčtován zisk a daň z příjmu a také uzavřeny účetní knihy.
Účetní závěrka obsahuje rozvahu, výkaz zisků a ztrát a přílohu, ve které jsou doplňující informace a vysvětlivky.

Význam slova, termín, co je to Účetní závěrka? Definice odborného termínu, slova Účetní závěrka. Co znamená pojem Účetní závěrka z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Účetní závěrka se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: Účetní závěrka, význam, význam slova, synonymum, přesný význam, termín, vysvětlení, co znamená, informace, heslo, Účetnictví, slovník, slovo, Účetnictví, popis, pojem

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Účetní závěrka? resp. co označuje slovo Účetní závěrka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Účetní závěrka, odpověď na dotaz co je to Účetní závěrka?. Víte např. kdo to je Antonín Novotný? Znáte a víte kdo je Adele? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Účetní závěrka hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?