Co je to?
Definice odborného termínu, slova Souhrnné hlášení. Co znamená pojem Souhrnné hlášení z kategorie Účetnictví?

Co je to Souhrnné hlášení? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Souhrnné hlášení

Souhrnné hlášení je formulář, který se podává současně se samotným přiznáním k DPH. Souhrnné hlášení je kontrolní nástroj, díky kterému jednotlivé státy EU zjišťují, zda bylo provedeno zdanění poskytnutého plnění. Souhrnné hlášení musí podat plátce, který dodává zboží nebo poskytuje služby do jiných států Evropské unie.
Má tři části – v oddíle A je identifikován plátce a je určeno období, za kterého se hlášení týká, do oddílu B si plátce vyplňuje vlastní údaje, v oddíle C je identifikována oprávněná osoba a je zde také podpis.

Význam slova, termín, co je to Souhrnné hlášení? Definice odborného termínu, slova Souhrnné hlášení. Co znamená pojem Souhrnné hlášení z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Souhrnné hlášení? s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Souhrnné hlášení je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: co to je, význam slova, Účetnictví, vysvětlení, popis, Účetnictví, pojem, co znamená, slovo, definice, formulace, heslo, význam, termín, význam pojmu

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Souhrnné hlášení? resp. jaká je definice termínu Souhrnné hlášení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhrnné hlášení, odpověď na dotaz co je to Souhrnné hlášení?. Víte např. kdo to je David Ondráčka? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Souhrnné hlášení hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.