Co je to?
Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Co je to Hrubá mzda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hrubá mzda?

Hrubá mzda je název finanční odměny za práci v plné výši, tedy ještě před odpočty a zdaněním, kterými se z hrubé mzdy stane čistá mzda. Patří k hlavní části nákladů zaměstnavatele ještě společně s odvody na zdravotní a sociální pojištění.
Jde tedy o celkový výdělek, který je po odpočtech základem čisté mzdy. K odpočtům patří např. daň z příjmu, zdravotní pojištění a pojistné na sociální zabezpečení. S hrubou mzdou se pracuje v ekonomických statistikách, protože lépe odráží cenu práce a lépe se vykazuje.

Význam slova, termín, co je to Hrubá mzda? Definice výrazu, termínu Hrubá mzda. Co znamená odborný pojem Hrubá mzda z kategorie Účetnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hrubá mzda? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Hrubá mzda je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, heslo, termín, co to je, informace, pojem, význam, význam pojmu, slovo, Účetnictví, význam slova, definice, popis, přesný výraz, wiki

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Hrubá mzda? resp. co přesně označuje termín Hrubá mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá mzda, odpověď na dotaz co je to Hrubá mzda?. Víte např. kdo to je Baptista? Znáte a víte kdo je Kateřina Siniaková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Účetnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.