Co je to?
Výraz, termín, definice slova Honorář. Co znamená odborný pojem Honorář z kategorie Účetnictví?

Co je to Honorář? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Honorář

Honorář je původně německé slovo sloužící pro označení finanční odměny za vykonanou práci. Tento pojem se používá především u tzv. svobodných povolání (právník, lékař, architekt, umělec, autor). Velmi často je honorář užíván ve spojení se slovem autorský.
Autorský honorář znamená příjem z autorských práv nebo z vydávání a šíření děl různého charakteru na vlastní náklad, či příjem pocházející z užití nebo poskytnutí práv z duševního vlastnictví.

Význam slova, termín, co je to Honorář? Výraz, termín, definice slova Honorář. Co znamená odborný pojem Honorář z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Honorář je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, význam, wiki, Účetnictví, Honorář, co znamená, slovo, přesný význam, heslo, termín, pojem, význam slova, Účetnictví, přesný výraz, popis

Co označuje termín Honorář? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Honorář (z německého Honorar) je finanční odměna používaná u svobodných povolání jako je např. umělec, právník, autor (také novinář) nebo lékař či architekt.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Honorář? resp. jaký je význam pojmu Honorář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Honorář, odpověď na dotaz co je to Honorář?. Víte např. kdo to je Polyglot? Znáte a víte kdo je Petra Janů? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Honorář v jiné sekci než Účetnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.