Co je to?
Definice výrazu Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Co to je Dodací list? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dodací list?

Dodací list je typ dokumentu vystavený především podnikateli v odvětví obchodu a výroby. Dodací list dokládá, že bylo odesláno správné zboží v odpovídajícím množství a kvalitě.
V dodacím listu musí být uveden druh zboží, počet a specifikace podle objednávky. Nezbytnou náležitostí jsou také adresy odesílatele i adresáta, jména firem nebo osob, číslo objednávky, datum odeslání a další údaje. Vystavuje se ve dvou vyhotoveních. Příjemce pak dodací list potvrzuje. Dodací list není ze zákona povinný a nenahrazuje fakturu.

Význam slova, termín, co je to Dodací list? Definice výrazu Dodací list. Co znamená odborný pojem Dodací list z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Dodací list) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Dodací list patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: termín, popis, pojem, význam, přesný výraz, synonymum, Účetnictví, význam pojmu, slovník, slovo, wiki, formulace, definice, co to je, Dodací list

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Dodací list? resp. co to je Dodací list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dodací list, odpověď na dotaz co je to Dodací list?. Víte např. kdo to je Koordinátor? Znáte a víte kdo je Antropolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Dodací list i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.