Co je to?
Definice výrazu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Co to je Dobropis? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dobropis?

Dobropis je účetní pojem, který byl nahrazen termínem opravný daňový doklad. Dobropis je vlastně faktura se záporným znaménkem. Lze ho účtovat jako běžnou fakturu, ale právě se záporným znaménkem. Používá se při úpravě ceny, která byla původně fakturována, například při reklamaci.
Částku uvedenou na dobropise tedy dostane příjemce nazpět. ˇV praxi se často používá daňový dobropis, který bývá vystavován při opravě základu daně pro jiného plátce DPH podle zákona o DPH.

Význam slova, termín, co je to Dobropis? Definice výrazu Dobropis. Co znamená odborný pojem Dobropis z kategorie Účetnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici slova Dobropis můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Dobropis je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: Dobropis, wiki, definice, slovo, co to je, přesný význam, vysvětlení, význam, popis, přesný výraz, Účetnictví, co znamená, popis

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dobropis? resp. jaká je definice termínu Dobropis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dobropis, odpověď na dotaz co je to Dobropis?. Víte např. kdo to je Chachar? Znáte a víte kdo je Ježíš? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?