Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Segway. Co znamená pojem Segway z kategorie Technika?

Co to je Segway? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Segway?

Segway je dvoukolový vozík, ve kterém jede pouze jeden pasažér. Má velmi jednoduché ovládání, stačí pohyb pasažérova těla. Tento dopravní prostředek je zcela bezpečný, ze segway není možné vypadnout. Náklonem dopředu se segway rozjede rychleji, zakloněním dozadu zpomalí a zastaví. Pro zatočení stačí náklon na patřičnou stranu. Pohonem je elektromotor, stabilita je zajištěna gyroskopy, z nichž se zasílají informace mikroprocesoru. Ten pak zajišťuje rovnováhu.

Význam slova, termín, co je to Segway? Odborný termín, výraz, slovo Segway. Co znamená pojem Segway z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Segway patří do kategorie Technika

Klíčová slova: Technika, význam, význam slova, formulace, popis, synonymum, Segway, slovo, pojem, význam pojmu, informace, přesný význam, definice, Technika, wiki, přesný výraz

Co znamená pojem Segway? Definice slova, termínu z Wikipedie

Segway [segvej], přesněji Segway PT (Personal Transporter), je dvoukolový elektrický dopravní prostředek pro jednu osobu a přiměřený náklad, využívající ke svému pohybu dynamické stabilizace. Vynalezl jej americký podnikatel a vynálezce Dean Kamen. Vyrábí je od roku 2001 firma Segway Inc. v New Hampshire v USA. Elektromotory pohánějící vozidlo jsou napájeny Ni-MH nebo Li-ion akumulátory. Díky akumulátorovému pohonu je velmi tiché a nevytváří spalovací zplodiny. Stabilitu ve vzpřímené poloze zajišťuje soustava gyroskopických senzorů řízená mikroprocesorem, která 100× za sekundu vyhodnocuje polohu základny a na základě těchto informací ovládá stabilizační elektromotory tak, aby byla plošina neustále v rovině. Segway dosahuje maximální rychlosti až 20 km/h. Nové modely mají i bezdrátový ovladač s vlastním zabezpečovacím režimem.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Segway? resp. co vlastně znamená slovo Segway? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Segway, odpověď na dotaz co je to Segway?. Víte např. kdo to je Thomas Alva Edison? Znáte a víte kdo je Cyril Svoboda? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.