Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Segway. Co znamená pojem Segway z kategorie Technika?

Co to je Segway? Význam slova

Co znamená termín Segway? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Segway je dvoukolový vozík, ve kterém jede pouze jeden pasažér. Má velmi jednoduché ovládání, stačí pohyb pasažérova těla. Tento dopravní prostředek je zcela bezpečný, ze segway není možné vypadnout. Náklonem dopředu se segway rozjede rychleji, zakloněním dozadu zpomalí a zastaví. Pro zatočení stačí náklon na patřičnou stranu. Pohonem je elektromotor, stabilita je zajištěna gyroskopy, z nichž se zasílají informace mikroprocesoru. Ten pak zajišťuje rovnováhu.

Význam slova, termín, co je to Segway? Odborný termín, výraz, slovo Segway. Co znamená pojem Segway z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Segway doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Segway se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: formulace, Segway, wiki, Technika, Technika, Segway, pojem, co znamená, heslo, informace, přesný výraz, vysvětlení, synonymum, slovo, popis, definice

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Segway?

Segway [segvej], přesněji Segway PT (Personal Transporter), je dvoukolový elektrický dopravní prostředek pro jednu osobu a přiměřený náklad, využívající ke svému pohybu dynamické stabilizace. Vynalezl jej americký podnikatel a vynálezce Dean Kamen. Vyrábí je od roku 2001 firma Segway Inc. v New Hampshire v USA. Elektromotory pohánějící vozidlo jsou napájeny Ni-MH nebo Li-ion akumulátory. Díky akumulátorovému pohonu je velmi tiché a nevytváří spalovací zplodiny. Stabilitu ve vzpřímené poloze zajišťuje soustava gyroskopických senzorů řízená mikroprocesorem, která 100× za sekundu vyhodnocuje polohu základny a na základě těchto informací ovládá stabilizační elektromotory tak, aby byla plošina neustále v rovině. Segway dosahuje maximální rychlosti až 20 km/h. Nové modely mají i bezdrátový ovladač s vlastním zabezpečovacím režimem.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Segway? resp. jaký je význam slova Segway? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Segway, odpověď na dotaz co je to Segway?. Víte např. kdo to je Patron? Znáte a víte kdo je Cyril Svoboda? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Segway v jiné sekci než Technika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.