Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Segway. Co znamená pojem Segway z kategorie Technika?

Co to je Segway? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Segway?

Segway je dvoukolový vozík, ve kterém jede pouze jeden pasažér. Má velmi jednoduché ovládání, stačí pohyb pasažérova těla. Tento dopravní prostředek je zcela bezpečný, ze segway není možné vypadnout. Náklonem dopředu se segway rozjede rychleji, zakloněním dozadu zpomalí a zastaví. Pro zatočení stačí náklon na patřičnou stranu. Pohonem je elektromotor, stabilita je zajištěna gyroskopy, z nichž se zasílají informace mikroprocesoru. Ten pak zajišťuje rovnováhu.

Význam slova, termín, co je to Segway? Odborný termín, výraz, slovo Segway. Co znamená pojem Segway z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Segway s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Segway je v kategorii Technika

Co znamená pojem Segway? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Segway [segvej], přesněji Segway PT (Personal Transporter), je dvoukolový elektrický dopravní prostředek pro jednu osobu a přiměřený náklad, využívající ke svému pohybu dynamické stabilizace. Vynalezl jej americký podnikatel a vynálezce Dean Kamen. Vyrábí je od roku 2001 firma Segway Inc. v New Hampshire v USA. Elektromotory pohánějící vozidlo jsou napájeny Ni-MH nebo Li-ion akumulátory. Díky akumulátorovému pohonu je velmi tiché a nevytváří spalovací zplodiny. Stabilitu ve vzpřímené poloze zajišťuje soustava gyroskopických senzorů řízená mikroprocesorem, která 100× za sekundu vyhodnocuje polohu základny a na základě těchto informací ovládá stabilizační elektromotory tak, aby byla plošina neustále v rovině. Segway dosahuje maximální rychlosti až 20 km/h. Nové modely mají i bezdrátový ovladač s vlastním zabezpečovacím režimem.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: pojem, termín, popis, definice, vysvětlení, co znamená, wiki, co to je, Segway, formulace, význam, slovník, synonymum, informace, Technika

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Segway? resp. jaký je význam slova Segway? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Segway, odpověď na dotaz co je to Segway?. Víte např. kdo to je Chalupník? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.