Co je to?
Definice výrazu, termínu Rezistor. Co znamená odborný pojem Rezistor z kategorie Technika?

Co je to Rezistor? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rezistor?

Rezistor, laicky nazývaný odpor, je součástka elektrického obvodu, která je pasivní a má pouze jednu vlastnost, kterou je právě odpor. Pomocí rezistoru se snižuje velikost elektrického proudu v obvodu nebo se snižuje napětí. Může fungovat jako topný článek, popřípadě jako tester pro generátor nebo být součástí integrovaných obvodů.
Rezistory jsou buď pevné nebo proměnné. U pevných rezistorů je odpor pevně daný, u proměnných se mohou hodnoty odporu v určitém rozmezí měnit.

Význam slova, termín, co je to Rezistor? Definice výrazu, termínu Rezistor. Co znamená odborný pojem Rezistor z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Rezistor patří do sekce Technika

Klíčová slova: informace, pojem, slovo, popis, Rezistor, Technika, Technika, definice, přesný význam, wiki, termín, význam, formulace, co znamená, heslo, co to je

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Rezistor? resp. jaký je význam pojmu Rezistor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rezistor, odpověď na dotaz co je to Rezistor?. Víte např. kdo to je Robert Fico? Znáte a víte kdo je Antonín Novotný? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.