Co je to?
Definice výrazu, termínu Relé. Co znamená odborný pojem Relé z kategorie Technika?

Co je to Relé? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Relé

Relé je název pro zařízení, které se specializuje na spínání nějakého signálu. Svůj původ má pojmenování relé odvozen z přepřahacích stanic sloužících dostavníkům.
Relé může být více druhů, k nejčastějším patří elektromagnetické relé a solid state relé. Elektromagnetické relé je ovládáno elektromagnety, solid state relé je jeho moderní náhradou, která je čistě elektronická. Jedná se o polovodičový prvek bez spínacích součástí.

Význam slova, termín, co je to Relé? Definice výrazu, termínu Relé. Co znamená odborný pojem Relé z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Relé s vašimi kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Relé se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: wiki, slovník, Relé, pojem, slovo, synonymum, Relé, co znamená, přesný význam, termín, formulace, význam slova, co to je, heslo, vysvětlení, definice

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Relé? resp. co se přesně ukrývá za slovem Relé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Relé, odpověď na dotaz co je to Relé?. Víte např. kdo to je Čůza? Znáte a víte kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!