Co je to?
Definice výrazu Quartz. Co znamená odborný pojem Quartz z kategorie Technika?

Co to je Quartz? Význam slova

Co znamená termín Quartz? Vysvětlení pojmu, definice hesla

1. Anglické slovo "quartz" znamená křemen, jeden z nejběžnějších minerálů, mezi jehož nejznámější odrůdy patří např. fialový ametyst, hnědavý kouřový křemen (záhněda nebo velmi tmavý morion), růžový růženín, žlutý citrín, čirý křištál, měňavé tygří oko, proužkovaný achát, různě barevný jaspis nebo namodralý chalcedon. Všechny z uvedených odrůd jsou využívány ve šperkařství.
2. Slovo "quartz" označuje hodinky, které využívají elektronický oscilátor řízený křemenným krystalem. Je to nejběžnější typ hodinek a slovo "quartz" zde slouží jako obchodní značka. Quartzové hodinky nebo hodiny jsou poháněny baterií.

Význam slova, termín, co je to Quartz? Definice výrazu Quartz. Co znamená odborný pojem Quartz z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Quartz sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Quartz patří do sekce Technika

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, Technika, význam pojmu, Quartz, přesný výraz, co to je, popis, formulace, co znamená, význam, slovo, termín, Quartz, definice, wiki

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Quartz? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Quartz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Quartz, odpověď na dotaz co je to Quartz?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Quartz v jiné sekci než Technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.