Co je to?
Odborný výraz, definice slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Co je to Příkon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Příkon

Příkon je označení fyzikální veličiny. Příkon odpovídá množství energie spotřebované za jednotku času. Značka výkonu jako fyzikální veličiny je P (z anglického Power). Základní jednotkou je watt (W). Poměr mezi výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje fyzikální veličina zvaná účinnost.

Význam slova, termín, co je to Příkon? Odborný výraz, definice slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Příkon je v sekci Technika

Klíčová slova: Příkon, význam, popis, co znamená, přesný výraz, Technika, co to je, definice, Příkon, slovo, informace, synonymum, význam pojmu, heslo, vysvětlení, slovník

Ve Wikipedii se o heslu Příkon dozvíte následující

Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie dodané za jednotku času. Značí se stejně jako výkon písmenem P, jeho základní jednotkou je v soustavě SI watt (značka: W). Poměr mezi (užitečným) výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje veličina účinnost.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Příkon? resp. co přesně znamená slovo Příkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkon, odpověď na dotaz co je to Příkon?. Víte např. kdo to je Maur? Znáte a víte kdo je Dylina? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.