Co je to?
Odborný výraz, definice slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Co je to Příkon? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Příkon

Příkon je označení fyzikální veličiny. Příkon odpovídá množství energie spotřebované za jednotku času. Značka výkonu jako fyzikální veličiny je P (z anglického Power). Základní jednotkou je watt (W). Poměr mezi výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje fyzikální veličina zvaná účinnost.

Význam slova, termín, co je to Příkon? Odborný výraz, definice slova Příkon. Co znamená pojem Příkon z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Příkon? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Příkon patří do sekce Technika

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, heslo, synonymum, co to je, pojem, Technika, termín, vysvětlení, význam slova, co znamená, Příkon, význam pojmu, přesný význam, informace, Příkon

Co označuje termín Příkon? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Příkon je fyzikální veličina, která vyjadřuje množství energie dodané za jednotku času. Značí se stejně jako výkon písmenem P, jeho základní jednotkou je v soustavě SI watt (značka: W). Poměr mezi (užitečným) výkonem stroje a jeho příkonem vyjadřuje veličina účinnost.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Příkon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Příkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkon, odpověď na dotaz co je to Příkon?. Víte např. kdo to je Anesteziolog? Znáte a víte kdo je Dylina? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.