Co je to?
Definice výrazu, termínu Potenciometr. Co znamená odborný pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Co je to Potenciometr? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Potenciometr?

Potenciometr je název součástky z elektrotechnické oblasti, která se využívá pro snímání nebo řízení různých elektrotechnických zařízení. Jedná se o odporový napěťový dělič, který lze regulovat.
Potenciometr může být jak jednoduché, tak složitější zařízení. V jednoduchém provedení se jedná o jezdec, který se posunuje pomocí ovladače po odporové dráze. Podle toho, kde se potenciometr využívá, má odlišná provedení v materiálu i vzhledu.

Význam slova, termín, co je to Potenciometr? Definice výrazu, termínu Potenciometr. Co znamená odborný pojem Potenciometr z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Potenciometr patří do sekce Technika

Klíčová slova: Technika, synonymum, heslo, Technika, slovník, termín, vysvětlení, Potenciometr, význam slova, popis, wiki, význam, co znamená, význam pojmu, přesný výraz, pojem

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Potenciometr? resp. co je to Potenciometr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Potenciometr, odpověď na dotaz co je to Potenciometr?. Víte např. kdo to je Chalupář? Znáte a víte kdo je Mohamed? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.