Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polarizační filtr. Co znamená pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Co to je Polarizační filtr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Polarizační filtr?

Polarizační filtr je označení pro druh fotografického filtru umístěného před objektivem fotoaparátu. Slouží především k doladění barev tak, aby se co nejvíce přiblížily skutečnosti. To se hojně využívá například při fotografování oblohy.
Polarizační filtr minimalizuje odlesky, zesiluje sytost barev a oživuje je. Pokud je polarizační filtr zaměřen proti slunci, je jeho působení nejsilnější. Nemá požadované účinky při fotografování s bleskem.


Co je to Polarizační filtr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polarizační filtr. Co znamená pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Polarizační filtr? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Polarizační filtr je v sekci Technika

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, co to je, heslo, terminologie, terminus technicus, definice, přesný význam, synonymum, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, popis, přesný výraz, informace, pojem, Technika, termín


Pojem Polarizační filtr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Polarizační filtr doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Polarizační filtr ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polarizační filtr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Polarizační filtr ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polarizační filtr ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Polarizační filtr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Polarizační filtr ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Polarizační filtr například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Polarizační filtr? resp. co vlastně znamená slovo Polarizační filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polarizační filtr, odpověď na dotaz co je to Polarizační filtr?. Víte např. kdo to je Pomocný kuchař? Znáte a víte kdo je Dendrolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.