Co je to?
Definice výrazu Lambda sonda. Co znamená odborný pojem Lambda sonda z kategorie Technika?

Co to je Lambda sonda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lambda sonda

Lambda sonda je označení pro součástku umístěnou do výfukového potrubí aut vybavených zážehovým motorem a katalyzátorem plynů z výfuku. Jedná se o kyslíkový senzor, jehož úkolem je porovnávat parametry okolního vzduchu a výfukových plynů.
Lambda sonda zaznamená údaje a předá je řídící jednotce. Ta pak upravuje poměr paliva a vzduchu ve směsi tak, aby se dalo snížit množství škodlivin ve výfukových plynech. V moderních typech automobilů se používá širokopásmová lambda sonda.

Význam slova, termín, co je to Lambda sonda? Definice výrazu Lambda sonda. Co znamená odborný pojem Lambda sonda z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Lambda sonda? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lambda sonda se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: synonymum, Lambda sonda, vysvětlení, co to je, co znamená, Technika, Lambda sonda, přesný výraz, wiki, termín, formulace, význam pojmu, popis, slovo, pojem, definice

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Lambda sonda? resp. co vlastně znamená slovo Lambda sonda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lambda sonda, odpověď na dotaz co je to Lambda sonda?. Víte např. kdo to je Shakira? Znáte a víte kdo je Kašér? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.