Co je to?
Definice výrazu, termínu Konvertoplán. Co znamená odborný pojem Konvertoplán z kategorie Technika?

Co je to Konvertoplán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Konvertoplán

Konvertoplán je pojem pro označení letadla, které těžší než vzduch a při letu může změnit metodu, kterou dosahuje vztlaku. Konvertoplán umí také kolmo startovat i přistát. Je založen na pevném nosném křídle, které při horizontálním letu zajišťuje dostatečný vztlak. Při vzletu a přistání je tento vztlak zajištěn překlopným rotorem.
Přistáním a vzletem může konvertoplán připomínat helikoptéru, během letu funguje jako normální letoun.

Význam slova, termín, co je to Konvertoplán? Definice výrazu, termínu Konvertoplán. Co znamená odborný pojem Konvertoplán z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Konvertoplán se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Konvertoplán se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, přesný význam, Konvertoplán, význam slova, Technika, pojem, informace, heslo, význam, termín, popis, slovo, přesný výraz, synonymum, vysvětlení

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Konvertoplán?

Konvertoplán je letadlo těžší vzduchu, které mění v průběhu letu metodu dosažení vztlaku a je schopno kolmého startu a přistání (VTOL). Nejběžnější koncepcí je pevné nosné křídlo zajišťující vztlak při horizontálním letu a překlopný rotor pro zajištění vztlaku při vzletu a přistání.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Konvertoplán? resp. co označuje slovo Konvertoplán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konvertoplán, odpověď na dotaz co je to Konvertoplán?. Víte např. kdo to je Vlasta Redl? Znáte a víte kdo je Hokynář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.