Co je to?
Definice výrazu, termínu Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Co je to Kinofilm? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kinofilm

Kinofilm může označovat filmový pás nebo formát filmu. Jako formát filmu je kinofilm filmem pro pořizování fotografií se šířkou 35 mm. Jde o pás z plastu, který je pokrytý emulzí. Ta obsahuje látky, které určují výslednou citlivost a rozlišení filmu.
Kinofilm jako filmový pás má stejnou šířku, ale jedná se o pružný průhledný materiál s citlivou fotografickou vrstvou. Tento pás má po stranách perforaci, umožňující posun kinofilmu v promítačce nebo filmové kameře.

Význam slova, termín, co je to Kinofilm? Definice výrazu, termínu Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kinofilm sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Kinofilm patří do sekce Technika

Klíčová slova: význam slova, popis, popis, přesný význam, význam pojmu, Technika, Technika, termín, význam, přesný výraz, co znamená, co to je, definice, wiki, informace

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Kinofilm? resp. jaký je přesný význam slova Kinofilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kinofilm, odpověď na dotaz co je to Kinofilm?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Šotouš? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.