Co je to?
Definice výrazu, termínu Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Co je to Kinofilm? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kinofilm?

Kinofilm může označovat filmový pás nebo formát filmu. Jako formát filmu je kinofilm filmem pro pořizování fotografií se šířkou 35 mm. Jde o pás z plastu, který je pokrytý emulzí. Ta obsahuje látky, které určují výslednou citlivost a rozlišení filmu.
Kinofilm jako filmový pás má stejnou šířku, ale jedná se o pružný průhledný materiál s citlivou fotografickou vrstvou. Tento pás má po stranách perforaci, umožňující posun kinofilmu v promítačce nebo filmové kameře.

Význam slova, termín, co je to Kinofilm? Definice výrazu, termínu Kinofilm. Co znamená odborný pojem Kinofilm z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Kinofilm patří do kategorie Technika

Klíčová slova: přesný význam, Technika, wiki, heslo, Technika, formulace, synonymum, význam pojmu, význam slova, termín, informace, popis, Kinofilm, pojem, co znamená, Kinofilm

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kinofilm? resp. co znamená Kinofilm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kinofilm, odpověď na dotaz co je to Kinofilm?. Víte např. kdo to je Ženista? Znáte a víte kdo je Dramaturg? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.