Co je to?
Definice výrazu, termínu Katamarán. Co znamená odborný pojem Katamarán z kategorie Technika?

Co je to Katamarán? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Katamarán

Katamarán je pojmenování pro zvláštní druh plavidla, které má dva rovnoběžné trupy nebo jedno tělo a jedno vyvážení. Název katamarán pochází z tamilského jazyka. Katamarán přináší několik výhod – díky tenkému trupu má plavidlo vyšší rychlost, je stabilnější a může mít velkou plochu paluby.
Katamarány jsou zcela běžné u domorodých kmenů v Indonésii nebo Polynésii. Využívají se jako sportovní plachetnice či vojenská plavidla.

Význam slova, termín, co je to Katamarán? Definice výrazu, termínu Katamarán. Co znamená odborný pojem Katamarán z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Katamarán? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Katamarán patří do sekce Technika

Klíčová slova: formulace, slovník, Technika, přesný výraz, termín, popis, pojem, význam slova, wiki, synonymum, přesný význam, informace, popis, co to je, vysvětlení

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Katamarán? resp. co to je Katamarán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katamarán, odpověď na dotaz co je to Katamarán?. Víte např. kdo to je Vodník? Znáte a víte kdo je Zběh? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Katamarán i v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.