Co je to?
Definice výrazu, termínu Katamarán. Co znamená odborný pojem Katamarán z kategorie Technika?

Co je to Katamarán? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Katamarán

Katamarán je pojmenování pro zvláštní druh plavidla, které má dva rovnoběžné trupy nebo jedno tělo a jedno vyvážení. Název katamarán pochází z tamilského jazyka. Katamarán přináší několik výhod – díky tenkému trupu má plavidlo vyšší rychlost, je stabilnější a může mít velkou plochu paluby.
Katamarány jsou zcela běžné u domorodých kmenů v Indonésii nebo Polynésii. Využívají se jako sportovní plachetnice či vojenská plavidla.

Význam slova, termín, co je to Katamarán? Definice výrazu, termínu Katamarán. Co znamená odborný pojem Katamarán z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Katamarán s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Katamarán je v kategorii Technika

Klíčová slova: informace, Katamarán, co znamená, co to je, význam pojmu, vysvětlení, slovo, význam slova, Technika, synonymum, heslo, pojem, formulace

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Katamarán? resp. co znamená slovo Katamarán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katamarán, odpověď na dotaz co je to Katamarán?. Víte např. kdo to je Vodník? Znáte a víte kdo je Zběh? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.