Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Katalyzátor. Co znamená pojem Katalyzátor z kategorie Technika?

Co to je Katalyzátor? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Katalyzátor

Katalyzátor je původní slovo z řečtiny. Označuje určitou látku, která se účastní chemické reakce, ovlivňuje její průběh – většinou urychluje nebo zpomaluje - a sama zůstane nezměněná. Katalyzátory se nacházejí i v přírodě, u živých organizmů se jedná například o enzymy.
Se slovem katalyzátor je možno se setkat i u automobilů, kde je katalyzátor součástkou odpovědnou za snižování škodlivosti výfukových plynů.

Význam slova, termín, co je to Katalyzátor? Odborný termín, výraz, slovo Katalyzátor. Co znamená pojem Katalyzátor z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Katalyzátor s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Katalyzátor je v kategorii Technika

Klíčová slova: popis, synonymum, přesný význam, termín, význam pojmu, co to je, význam, význam slova, Technika, popis, přesný výraz, slovo, wiki, co znamená, slovník

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Katalyzátor? resp. co znamená slovo Katalyzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katalyzátor, odpověď na dotaz co je to Katalyzátor?. Víte např. kdo to je Zac Efron? Znáte a víte kdo je Furiant? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Katalyzátor i v jiných kategoriích (než Technika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.