Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Katalyzátor. Co znamená pojem Katalyzátor z kategorie Technika?

Co to je Katalyzátor? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Katalyzátor?

Katalyzátor je původní slovo z řečtiny. Označuje určitou látku, která se účastní chemické reakce, ovlivňuje její průběh – většinou urychluje nebo zpomaluje - a sama zůstane nezměněná. Katalyzátory se nacházejí i v přírodě, u živých organizmů se jedná například o enzymy.
Se slovem katalyzátor je možno se setkat i u automobilů, kde je katalyzátor součástkou odpovědnou za snižování škodlivosti výfukových plynů.

Význam slova, termín, co je to Katalyzátor? Odborný termín, výraz, slovo Katalyzátor. Co znamená pojem Katalyzátor z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Katalyzátor? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Katalyzátor se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: Katalyzátor, význam slova, formulace, co to je, co znamená, význam, wiki, synonymum, popis, popis, pojem, význam pojmu, vysvětlení

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Katalyzátor? resp. co znamená Katalyzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katalyzátor, odpověď na dotaz co je to Katalyzátor?. Víte např. kdo to je Zac Efron? Znáte a víte kdo je Furiant? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.