Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Katalyzátor. Co znamená pojem Katalyzátor z kategorie Technika?

Co to je Katalyzátor? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Katalyzátor?

Katalyzátor je původní slovo z řečtiny. Označuje určitou látku, která se účastní chemické reakce, ovlivňuje její průběh – většinou urychluje nebo zpomaluje - a sama zůstane nezměněná. Katalyzátory se nacházejí i v přírodě, u živých organizmů se jedná například o enzymy.
Se slovem katalyzátor je možno se setkat i u automobilů, kde je katalyzátor součástkou odpovědnou za snižování škodlivosti výfukových plynů.

Význam slova, termín, co je to Katalyzátor? Odborný termín, výraz, slovo Katalyzátor. Co znamená pojem Katalyzátor z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Katalyzátor? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Katalyzátor patří do sekce Technika

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, heslo, slovník, slovo, wiki, informace, popis, definice, Technika, pojem, význam, synonymum, Katalyzátor, přesný výraz, co znamená

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Katalyzátor? resp. co to je Katalyzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katalyzátor, odpověď na dotaz co je to Katalyzátor?. Víte např. kdo to je Světec? Znáte a víte kdo je Despota? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.