Co je to?
Definice výrazu, termínu Kardan. Co znamená odborný pojem Kardan z kategorie Technika?

Co je to Kardan? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kardan

Kardan neboli Kardanův závěs je druh zařízení, které slouží jako pohyblivé spojení a dává zavěšenému stroji možnost volně se pohybovat ve směru tří os. Kardan je známý již ze starověkých dob, svůj název získalo od vědce, který popsal jeho konstrukci, G. Cardana.
Kardan bývá tvořen kovovými prstenci, spojenými otočnými čepy. Kardan se nejčastěji používá tam, kde se jednotlivé části přístrojů vzájemně pohybují. Tomu je tak např. u vozidel a jejich kol.

Význam slova, termín, co je to Kardan? Definice výrazu, termínu Kardan. Co znamená odborný pojem Kardan z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kardan s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Kardan je v kategorii Technika

Klíčová slova: formulace, popis, význam pojmu, wiki, význam slova, synonymum, pojem, informace, termín, přesný význam, co to je, definice, Technika

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Kardan? resp. co znamená slovo Kardan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kardan, odpověď na dotaz co je to Kardan?. Víte např. kdo to je Pedel? Znáte a víte kdo je Patriarcha? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Kardan hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.