Co je to?
Definice výrazu, termínu Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Co je to Karát? Význam slova

Co znamená termín Karát? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Karát je jednotka hmotnosti používaná v klenotnictví pro drahokamy. Dnes se používá tzv. metrický karát, který odpovídá O,2 g. Historicky byl karát odvozen z hmotnosti semen rostliny zvané svatojánský chleba, protože jednotlivá semena měla stejnou hmotnost.
Karát se používá i jako bezrozměrná jednotka ryzosti zlata. Jeden karát znamená obsah 1/24 hmotnosti zlata. Například nejběžnější 18 karátové zlato obsahuje ve slitině 750 tisícin zlata.

Význam slova, termín, co je to Karát? Definice výrazu, termínu Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Karát) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Karát patří do sekce Technika

Klíčová slova: synonymum, význam slova, přesný význam, pojem, heslo, slovo, význam, co to je, slovník, definice, co znamená, popis, vysvětlení, přesný výraz, popis

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Karát? resp. co znamená Karát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karát, odpověď na dotaz co je to Karát?. Víte např. kdo to je Pasíř? Znáte a víte kdo je Drúz? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.