Co je to?
Definice výrazu, termínu Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Co je to Karát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Karát

Karát je jednotka hmotnosti používaná v klenotnictví pro drahokamy. Dnes se používá tzv. metrický karát, který odpovídá O,2 g. Historicky byl karát odvozen z hmotnosti semen rostliny zvané svatojánský chleba, protože jednotlivá semena měla stejnou hmotnost.
Karát se používá i jako bezrozměrná jednotka ryzosti zlata. Jeden karát znamená obsah 1/24 hmotnosti zlata. Například nejběžnější 18 karátové zlato obsahuje ve slitině 750 tisícin zlata.

Význam slova, termín, co je to Karát? Definice výrazu, termínu Karát. Co znamená odborný pojem Karát z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Karát s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Karát je v kategorii Technika

Klíčová slova: pojem, definice, formulace, termín, přesný výraz, význam, popis, wiki, informace, co to je, co znamená, popis, slovo

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Karát? resp. co je to Karát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karát, odpověď na dotaz co je to Karát?. Víte např. kdo to je Pasíř? Znáte a víte kdo je Drúz? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.