Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Co je to Kalibrace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kalibrace?

Kalibrace je pojem z metrologie. Znamená takové výchozí seřízení měřícího přístroje, aby měřilo přesné hodnoty (např. kalibrace vah, teploměru, tlakoměru atd.).

Význam slova, termín, co je to Kalibrace? Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kalibrace? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Kalibrace se nachází v kategorii Technika

Co znamená pojem Kalibrace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Kalibrace je soubor úkonů, kterými se za specifikovaných podmínek stanoví vztah mezi hodnotami veličin, které jsou indikovány měřicím systémem nebo měřicím přístrojem nebo hodnotami reprezentovanými ztělesněnou mírou nebo referenčním materiálem a odpovídajícími hodnotami, které jsou realizovány etalony (standardy).

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, Technika, slovo, co znamená, vysvětlení, význam, slovník, význam slova, přesný výraz, popis, popis, pojem, význam pojmu, termín, formulace

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Kalibrace? resp. co to je Kalibrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalibrace, odpověď na dotaz co je to Kalibrace?. Víte např. kdo to je Jan Lucemburský? Znáte a víte kdo je Edvard Beneš? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?