Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Co je to Kalibrace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kalibrace?

Kalibrace je pojem z metrologie. Znamená takové výchozí seřízení měřícího přístroje, aby měřilo přesné hodnoty (např. kalibrace vah, teploměru, tlakoměru atd.).

Význam slova, termín, co je to Kalibrace? Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Kalibrace? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Kalibrace je v kategorii Technika

Co znamená pojem Kalibrace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Kalibrace je soubor úkonů, kterými se za specifikovaných podmínek stanoví vztah mezi hodnotami veličin, které jsou indikovány měřicím systémem nebo měřicím přístrojem nebo hodnotami reprezentovanými ztělesněnou mírou nebo referenčním materiálem a odpovídajícími hodnotami, které jsou realizovány etalony (standardy).

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: Technika, termín, význam slova, vysvětlení, pojem, slovo, formulace, popis, Kalibrace, přesný význam, význam, co znamená, informace

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kalibrace? resp. co znamená slovo Kalibrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalibrace, odpověď na dotaz co je to Kalibrace?. Víte např. kdo to je Jan Lucemburský? Znáte a víte kdo je Edvard Beneš? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?