Co je to?
Definice výrazu Gyroskop. Co znamená odborný pojem Gyroskop z kategorie Technika?

Co to je Gyroskop? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Gyroskop?

Gyroskop je technické zařízení využívané v navigaci. Uprostřed gyroskopu je rotující setrvačník, který dokáže pomocí rychlosti otáček setrvat ve stálé poloze bez ohledu na polohu vnějšího rámu. Princip gyroskopu využívá populární hračka Powerball. Jinak jsou gyroskopy využívány v balistických raketách s naváděním, v gyrokompasech nebo ke stabilizaci pohybující se kamery či dalekohledu.

Význam slova, termín, co je to Gyroskop? Definice výrazu Gyroskop. Co znamená odborný pojem Gyroskop z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Gyroskop) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Gyroskop patří do kategorie Technika

Klíčová slova: Gyroskop, Gyroskop, informace, co to je, co znamená, popis, formulace, Technika, Technika, heslo, wiki, slovo, přesný výraz, termín, vysvětlení, význam pojmu

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Gyroskop? resp. co přesně označuje termín Gyroskop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gyroskop, odpověď na dotaz co je to Gyroskop?. Víte např. kdo to je Dorian Gray? Znáte a víte kdo je Lampasák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.