Co je to?
Definice výrazu Gyroskop. Co znamená odborný pojem Gyroskop z kategorie Technika?

Co to je Gyroskop? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Gyroskop?

Gyroskop je technické zařízení využívané v navigaci. Uprostřed gyroskopu je rotující setrvačník, který dokáže pomocí rychlosti otáček setrvat ve stálé poloze bez ohledu na polohu vnějšího rámu. Princip gyroskopu využívá populární hračka Powerball. Jinak jsou gyroskopy využívány v balistických raketách s naváděním, v gyrokompasech nebo ke stabilizaci pohybující se kamery či dalekohledu.

Význam slova, termín, co je to Gyroskop? Definice výrazu Gyroskop. Co znamená odborný pojem Gyroskop z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Gyroskop sdílejte s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Gyroskop je v kategorii Technika

Klíčová slova: co to je, význam slova, přesný výraz, význam pojmu, formulace, slovník, vysvětlení, Technika, synonymum, pojem, Gyroskop, wiki, Technika, termín, význam, slovo

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Gyroskop? resp. co znamená Gyroskop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gyroskop, odpověď na dotaz co je to Gyroskop?. Víte např. kdo to je Centrista? Znáte a víte kdo je Lampasák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.