Co je to?
Definice odborného termínu, slova Facelift. Co znamená pojem Facelift z kategorie Technika?

Co je to Facelift? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Facelift?

1. Facelift či facelifting (doslova "zvednutí obličeje") je pojem přejatý z angličtiny a označuje jeden z nejběžnějších typů plastické operace. Účelem faceliftu je odstranění vrásek v obličeji pomocí vypnutí kůže. Facelifting probíhá tak, že plastický chirurg odřízne přebytečnou kůži a zbytek opět přišije. Přebytečná kůže se odstraňuje tak, aby jizvy nebyly vidět - jsou buď vedeny v linii vlasů nebo uší. Facelifting zpopularizovaly především různé celebrity pronásledované strachem ze stárnutí. Facelifting s sebou nese riziko jako jakákoliv jiná operace; méně drastickou metodou,jak odstranit vrásky je botox, jehož nevýhodou může být částečná ztráta mimiky a poněkud strnulý výraz obličeje.
2. V automobilovém průmyslu je facelift v přeneseném smyslu vylepšením designu vyráběného modelu auta za účelem prodloužení jeho životnosti - nejedná se tedy o úplně nový model, ale o vylepšenou verzi toho stávajícího, stále vyráběného modelu.

Význam slova, termín, co je to Facelift? Definice odborného termínu, slova Facelift. Co znamená pojem Facelift z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Facelift? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Facelift je v kategorii Technika

Klíčová slova: význam slova, význam, pojem, Facelift, definice, wiki, synonymum, termín, informace, slovník, co znamená, Facelift, Technika, přesný význam, přesný výraz, popis

Co označuje termín Facelift? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Facelift znamená ve výrobě automobilů menší „kosmetickou“ změnu vzhledu. Během výroby jednoho typu automobilu může automobilka přikročit ke změně designu. Tato změna může být použita z důvodu sjednocení designu s mladšími modely nebo použití novějších doplňků. Jedná se o prodloužení „života“ modelu, aby byl konkurenceschopný do doby, než přijde nová generace. Technický základ vozu ale přitom zůstává stejný. Změny probíhají jak v interiéru tak v exteriéru. V rámci faceliftu může být upravena i nabídka pohonných jednotek. Někdy dokonce bývá změněno jméno, jako se stalo například při faceliftu Volkswagenu Passat CC, kdy se jméno zkrátilo na Volkswagen CC.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Facelift? resp. jaký je význam slova Facelift? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Facelift, odpověď na dotaz co je to Facelift?. Víte např. kdo to je Intelektuál? Znáte a víte kdo je Cizinec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Facelift hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.