Co je to?
Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Co to je Elevace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Elevace

Elevace neboli vyzdvižení či sklon, povýšení je pojem z oblasti techniky a přírodních věd. V astronomii se jedná o úhel, o který je něco vyvýšeno nad obzor. Pokud by šlo o rovník nebo pól, jde o jejich výši nad obzorem.
V geologii se jedná o sklon. Ve vojenství je elevace úhlem, který je mezi obzorem a osou děla nebo hlavně pušky. Matematici používají tento pojem při umocňování.

Význam slova, termín, co je to Elevace? Definice výrazu Elevace. Co znamená odborný pojem Elevace z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Elevace patří do kategorie Technika

Klíčová slova: význam, přesný význam, Technika, Elevace, pojem, co to je, slovo, význam pojmu, vysvětlení, popis, slovník, Technika, wiki, formulace, přesný výraz, synonymum

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Elevace? resp. co znamená slovo Elevace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elevace, odpověď na dotaz co je to Elevace?. Víte např. kdo to je Pantáta? Znáte a víte kdo je Kaplan? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.