Co je to?
Odborný výraz, definice slova DPF. Co znamená pojem DPF z kategorie Technika?

Co je to DPF? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu DPF?

DPF je zkratka pro filtr pevných částic, tedy Diesel Particulate Filter. Tento druh filtru je součástí moderních dieselových automobilů a je instalován již při výrobě. Zkratka DPF je známá u nás i v Německu a používá se i v anglicky mluvících zemích, jinde je možné setkat se s označením FAP. Filtr pevných částic je umístěn ve výfukové části vozidla, má zachycovat pevné nečistoty a saze ze spalin dieselových motorů.
DPF se používá od roku 2000, kdy byl nasazen do sériové výroby u nových motorů Peugeot a Citroen. Jeho hlavní význam spočívá ve významném snížení množství škodlivin, které se vypouštějí do ovzduší, takže se šetří nejen životní prostředí, ale i lidské zdraví. DPF je tvořen keramickým tělesem v kovovém obalu a obsahuje i drahé kovy. Proto je jeho výroba finančně náročná.

Význam slova, termín, co je to DPF? Odborný výraz, definice slova DPF. Co znamená pojem DPF z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova DPF můžete sdílet s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín DPF je v kategorii Technika

Klíčová slova: slovník, definice, přesný význam, co to je, synonymum, termín, formulace, přesný výraz, co znamená, wiki, vysvětlení, DPF, informace, význam slova, slovo, pojem

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova DPF? resp. co se skrývá pod slovem DPF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPF, odpověď na dotaz co je to DPF?. Víte např. kdo to je Asociál? Znáte a víte kdo je Webdesigner? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.