Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Co je to Diak? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Diak?

Diak je název pocházející z angličtiny. Jde o diodu určenou pro střídavý proud. Tato dioda je polovodič a spínací prvek. Do určitého stupně napětí je diak nevodivý, při vyšším napětí se vodivost zvyšuje. Této vlastnosti je využíváno u řídících součástek při spínání v relaxačních generátorech a časovačích.
Diak tedy pracuje se spínacím napětím, do nějž proud nevede, po překročení začíná proud vést.

Význam slova, termín, co je to Diak? Odborný výraz, definice slova Diak. Co znamená pojem Diak z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Diak? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Diak patří do sekce Technika

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, přesný výraz, Diak, formulace, Technika, definice, slovník, informace, význam, význam pojmu, slovo, Diak, co to je, heslo, termín

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Diak? resp. jaký je přesný význam slova Diak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diak, odpověď na dotaz co je to Diak?. Víte např. kdo to je Realista? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.