Co je to?
Definice výrazu Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Co to je Chronograf? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Chronograf?

Slovo chronograf se může vykládat hned ve čtyřech významech. 1) Jedná se o stopky, hodinky a hodiny, které jsou vybavené funkcemi pro přesné počítání kratších časových intervalů. 2) Též pod názve chronoskop se rozumí přístroj určený k mechanickému odměřování času, který časové údaje zaznamenává například jako časové značky, na proužek papíru. 3) Jako málo používané knižní označení pro kronikáře či letopisce. 4) Speciální středověká kniha, ve které je souhrnný přehled všeobecných dějin. Tyto knihy vznikaly hlavně v Rusku od počátku čtrnáctého století.

Význam slova, termín, co je to Chronograf? Definice výrazu Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Chronograf? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Chronograf patří do sekce Technika

Co znamená pojem Chronograf? Definice slova, termínu z Wikipedie

Slovem chronograf se většinou označují hodinky vybavené funkcemi pro přesné odměřování kratších časových intervalů, tj. funkcemi stopek. Chronograf se pozná podle několika subčíselníků s ručkami a běžně dvou tlačítek nad a pod korunkou. U elektronických chronografů se odměřovaný čas zobrazuje digitálně.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Technika, význam, informace, Chronograf, formulace, popis, pojem, wiki, definice, vysvětlení, slovník, přesný výraz, synonymum, co to je, význam slova

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Chronograf? resp. jaký je přesný význam slova Chronograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chronograf, odpověď na dotaz co je to Chronograf?. Víte např. kdo to je Demokrat? Znáte a víte kdo je Jaromír Soukup? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.