Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chromatická aberace. Co znamená pojem Chromatická aberace z kategorie Technika?

Co je to Chromatická aberace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Chromatická aberace?

Chromatická aberace je jeden z druhů vady čočky. Jde o barevnou vadu, jejíž příčinou je závislost ohniskové vzdálenosti čočky na vlnové délce světla. Lom světla se pak u různých barev láme různě, takže přechody mezi světlem a stínem se zobrazují s barevnými lemy.
Chromatická aberace způsobuje problémy zvláště u objektivů s velkým počtem čoček. Pro její vyvážení se používají speciální látky jako difrakční částice nebo fluorid vápenatý.

Význam slova, termín, co je to Chromatická aberace? Definice odborného termínu, slova Chromatická aberace. Co znamená pojem Chromatická aberace z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Chromatická aberace) můžete sdílet s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Chromatická aberace patří do kategorie Technika

Klíčová slova: informace, slovo, přesný výraz, wiki, význam slova, synonymum, heslo, Chromatická aberace, Chromatická aberace, co to je, popis, co znamená, Technika, definice, význam, termín

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Chromatická aberace? resp. co přesně znamená slovo Chromatická aberace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chromatická aberace, odpověď na dotaz co je to Chromatická aberace?. Víte např. kdo to je Nezaopatřené dítě? Znáte a víte kdo je Jiří Zimola? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Chromatická aberace hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.