Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chromatická aberace. Co znamená pojem Chromatická aberace z kategorie Technika?

Co je to Chromatická aberace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Chromatická aberace

Chromatická aberace je jeden z druhů vady čočky. Jde o barevnou vadu, jejíž příčinou je závislost ohniskové vzdálenosti čočky na vlnové délce světla. Lom světla se pak u různých barev láme různě, takže přechody mezi světlem a stínem se zobrazují s barevnými lemy.
Chromatická aberace způsobuje problémy zvláště u objektivů s velkým počtem čoček. Pro její vyvážení se používají speciální látky jako difrakční částice nebo fluorid vápenatý.

Význam slova, termín, co je to Chromatická aberace? Definice odborného termínu, slova Chromatická aberace. Co znamená pojem Chromatická aberace z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Chromatická aberace s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Chromatická aberace je v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, popis, vysvětlení, pojem, synonymum, význam pojmu, význam, informace, formulace, popis, Chromatická aberace, přesný význam, slovník, co to je

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Chromatická aberace? resp. jaká je definice termínu Chromatická aberace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chromatická aberace, odpověď na dotaz co je to Chromatická aberace?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Jan Evangelista Purkyně? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Chromatická aberace hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.