Co je to?
Definice odborného termínu, slova Autofokus. Co znamená pojem Autofokus z kategorie Technika?

Co je to Autofokus? Význam slova

Co znamená termín Autofokus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Autofokus znamená česky automatické ostření. Označuje se zkratkou AF a najdete ho ve výbavě naprosté většiny fotoaparátů. Autofokus umožňuje zaostřit objektiv na určitou zvolenou část vybraného fotografovaného obrazu. Při ručním ostření lze autofokus vypnout.
Autofokus může být aktivní nebo pasivní. U pasivních systémů nedochází k ozáření snímaných objektů, ale vše probíhá v přirozeném osvětlení. Aktivní autofokus pracuje se zářením. V digitální fotografii se aktivní autofokus nevyužívá.

Význam slova, termín, co je to Autofokus? Definice odborného termínu, slova Autofokus. Co znamená pojem Autofokus z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Autofokus sdílet s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Autofokus patří do sekce Technika

Klíčová slova: heslo, wiki, informace, co znamená, význam pojmu, Autofokus, formulace, slovo, termín, definice, pojem, Technika, Autofokus, vysvětlení, slovník, Technika

Co znamená pojem Autofokus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Autofokus, ve zkratce AF, česky též automatické ostření, je součást výbavy většiny současných fotoaparátů, které díky ní dovedou automaticky zaostřit svůj objektiv na vybranou část fotografované scény. Chce-li fotograf zaostřovat ručně, může autofokus vypnout.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Autofokus? resp. co označuje slovo Autofokus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autofokus, odpověď na dotaz co je to Autofokus?. Víte např. kdo to je Šotouš? Znáte a víte kdo je Jiří Veselý? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Autofokus hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.