Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alternátor. Co znamená pojem Alternátor z kategorie Technika?

Co je to Alternátor? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Alternátor

Alternátor je elektrické zařízení, který přeměňuje rotační kinetickou energii na střídavý elektrický proud pomocí elektromagnetické indukce. Alternátory dělíme na jednofázové i vícefázové (obvykle třífázové). Využívají se ve vodních, tepelných i jaderných elektrárnách. Alternátor naleznete i ve všech běžných automobilech.

Význam slova, termín, co je to Alternátor? Odborný výraz, definice slova Alternátor. Co znamená pojem Alternátor z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Alternátor? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Alternátor je v sekci Technika

Co znamená pojem Alternátor? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Alternátor je točivý elektrický stroj pracující v generátorickém režimu tedy jako elektrický generátor; přeměňuje kinetickou energii (pohybovou energii) rotačního pohybu na energii elektrickou ve formě střídavého proudu. Výstupní střídavý proud (a odpovídající střídavé napětí) může být jednofázový nebo vícefázový. Alternátor pracuje na principu elektromagnetické indukce – ve vodiči je indukováno napětí, pokud se vodič a magnetické pole vůči sobě pohybují.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, informace, pojem, význam slova, popis, co znamená, slovo, synonymum, termín, Alternátor, přesný význam, co to je, wiki, formulace

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Alternátor? resp. jaká je definice termínu Alternátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternátor, odpověď na dotaz co je to Alternátor?. Víte např. kdo to je Rektor? Znáte a víte kdo je Kardinál? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Alternátor i v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde