Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Co je to Akumulátor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Akumulátor

Akumulátor je označení techniky sloužící k uchovávání energie, především elektřiny. Elektrický akumulátor může energii akumulovat různými způsoby, například tepelně nebo chemicky. Akumulátor je vždy nutno nejdříve nabít a pak teprve může být použit jako zdroj energie.
Většina akumulátorů využívá možnost přeměny elektřiny na chemickou energii. Ta je pak v okamžiku potřeby přeměňována zpět na elektrickou.

Význam slova, termín, co je to Akumulátor? Odborný výraz, definice slova Akumulátor. Co znamená pojem Akumulátor z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Akumulátor s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Akumulátor se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: Technika, termín, heslo, Akumulátor, význam pojmu, popis, přesný výraz, vysvětlení, Technika, význam, co to je, synonymum, definice, formulace, informace, pojem

Ve Wikipedii se o termínu Akumulátor píše následující

Akumulátor je technické zařízení na opakované uchovávání energie, obvykle elektrické. Akumulátor je sekundární článek, který je potřeba nejdříve nabít a teprve potom je možné jej použít jako zdroj energie. Na rozdíl od sekundárních článků (akumulátorů) primární články dodávají energii ihned po svém sestavení a zpravidla je není možné dobíjet, například zinkouhlíkové baterie.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Akumulátor? resp. co znamená výraz Akumulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akumulátor, odpověď na dotaz co je to Akumulátor?. Víte např. kdo to je Jeptiška? Znáte a víte kdo je Narcis? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.