Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Technika?

Co je to Akcelerace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Akcelerace?

Akcelerace znamená zrychlení. Jedná se o popis druhu pohybu, způsob, jak se v určitém čase mění rychlost nějakého tělesa. Protože akcelerace označuje i směr rychlosti pohybu, je vektorovou fyzikální veličinou.
Rozlišuje se akcelerace průměrná a akcelerace okamžitá. Akcelerace se většinou používá pro označení rychlosti změny pohybu. Pokud by akcelerace směřovala proti původnímu směru pohybu, jedná se o zpomalení.

Význam slova, termín, co je to Akcelerace? Výraz, termín, definice slova Akcelerace. Co znamená odborný pojem Akcelerace z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Akcelerace je v sekci Technika

Klíčová slova: co znamená, Akcelerace, termín, Technika, význam pojmu, přesný výraz, formulace, definice, slovo, Akcelerace, wiki, heslo, synonymum, vysvětlení, význam slova, popis

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Akcelerace? resp. co vlastně znamená slovo Akcelerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akcelerace, odpověď na dotaz co je to Akcelerace?. Víte např. kdo to je Ivo Valenta? Znáte a víte kdo je Osobnost? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Akcelerace hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.