Co je to?
Definice výrazu, termínu Výklenek. Co znamená odborný pojem Výklenek z kategorie Stavebnictví?

Co je to Výklenek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Výklenek

Výklenek je prohlubeň, nacházející se ve zdivu budovy. Má převážně dekorativní význam. Výklenek se také často označuje jako nika. Jestliže výklenek vznikl při samotné stavbě, mívá nahoře klenbu a bývá ozdoben římsou. Někdy se niky budují i dodatečně, mohou mít význam jako úložný prostor.
Známy jsou již od doby starověkého Říma, kdy se do nich umisťovaly podobizny předků, později sloužily k rozdělení větších ploch. Středověké výklenky byly osazeny sochami svatých nebo významných osob.

Význam slova, termín, co je to Výklenek? Definice výrazu, termínu Výklenek. Co znamená odborný pojem Výklenek z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Výklenek s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Výklenek se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: popis, informace, slovník, slovo, definice, synonymum, pojem, termín, co znamená, formulace, Výklenek, přesný výraz, co to je, Stavebnictví, Výklenek, význam slova

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Výklenek? resp. jaký je význam pojmu Výklenek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výklenek, odpověď na dotaz co je to Výklenek?. Víte např. kdo to je Daniel Landa? Znáte a víte kdo je Šaman? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.