Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vlys. Co znamená pojem Vlys z kategorie Stavebnictví?

Co je to Vlys? Význam slova

Co znamená termín Vlys? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vlys je odborný pojem z oblasti klasické architektury. Označuje se tak střední část mezi břevnovím, překladem a římsou. Vlys zde tvoří hladký nebo zdobený pás. Ozdoby mohou být plastické, reliéfní nebo zdobené písmem.
Vlysy se v různých stavebních slozích odlišovaly, k nejzdobenějším patřily vlysy římské. Toto označení je možno použít i v přeneseném významu pro jakýkoli pás na budově, který je vyplněn určitou výzdobou.

Význam slova, termín, co je to Vlys? Definice odborného termínu, slova Vlys. Co znamená pojem Vlys z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Vlys je v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: popis, Stavebnictví, význam pojmu, informace, wiki, formulace, Vlys, definice, přesný význam, význam slova, heslo, význam, co to je, Stavebnictví, termín, přesný výraz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Vlys? resp. co vlastně znamená slovo Vlys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vlys, odpověď na dotaz co je to Vlys?. Víte např. kdo to je Záchranář? Znáte a víte kdo je Jiří Drahoš? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vlys v jiné sekci než Stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.